Képmegjelenítő portok bemutatása
D-Sub / Vga, Dvi, Hdmi, DisplayPort
Különbségek
D-sub / Vga

Ez a csatlakozó a leg régebbi és leg általános analóg csatlakozó típus. CRT monitorok korában szinte mindenhol megtalálható volt. Jellemzően kékszínű trapézalakú a csatlakozó kinézete. A jel továbbítás mértéke, minősége a kábel hosszától és felépítésétől erőteljesen függ. Az LCD kijelzők megjelenésével még nem tűnt el teljesen ez a fajta interfész, bár sokkal jobban illene itt már a digitális csatolófelület használni. A csatoló maximális felbontása FullHD. Használata mai kor szellemét figyelembevéve kerülendő, hogyha nagy távolságba és minőségben szeretnénk jelet továbbítani. Interferenciára nagy a hajlama, azaz zajos kép könnyedén kialakulhat.
DVI (Digital Video Interface)

Ez a fajta csatlakozófelület, ami nagyon sok problémát szokott okozni az emberek fejében,
- miért is van belőle több fajta?
- mire is jó?
- át lehet e fordítani másik fajtára?
- most akkor ez digitális vagy analóg?
A csatlakozó fejlesztése a 2000 -es években fejezték be. Az első között volt amit digitális jeltovábbításra szántak. Elterjedt ez a fajta csatlakozó de nem sikerűt a teljes térhódítása a később megjelenő szabványok és a technológiai korlátok miatt.
Fenti ábrán is látszik, hogy többféle kivitel létezik. Ez annak köszönhető mivel vegyeshasználatra tervezték a interfészt. Analóg és digitális jeltovábbításra is alkalmas.
- Dvi – A: csak analóg
- Dvi – D: csak digitális
- Dvi – I : analóg és digitális jelet képes továbbítani
Így már észre is vehetjük hogy kompatibilitás tekintetében a Dvi-A össze fésülhető a D-Sub szabvánnyal, a többi esetén aktív fordításra van szükség, amit be kell látnunk értelmetlen mivel az eszköz drága és rossz minőséget fog produkálni.
A Dvi csatolófelület sebességét tekintve 3,96 és 7,2 Gbit/s is lehet. Függvény, hogy:
- single-link: 1920×1200
- dual-link: 2560X1600
Hdmi
Manapság az egyik legnépszerűbb csatlakozófajta, 2003 -ban jelent meg az első modellje (1.4-es szabvány) mely gyorsan le tudta váltani a DVI csatlakozókat. Sokrétű felhasználása miatt vált népszerűvé. Elsődlegesen jó minőségű jeltovábbításra szánták multimédiás otthoni készülékeink közt. A kábel nem csak kép, de akár hang továbbítására is alkalmas + adatkábelei miatt vezérlőjelek továbbítására is használható. 2013 -ban jött ki a továbbfejlesztett változata mely a (2.0) verzió jelölést kapta. A különbség a kettő közt a sebesség:
- HDMI 1.4-es: 10,2 Gbit/s
- HDMI 2.0: 18 Gbit/s
Ezen két óriási sebesség között érzékelni tudunk pl. HDMI 1,4 csak max: 4K 24Fps -tud, míg a HDMI 2.0 akár 4K 60Fps + HDR (nagy dinamikatartományú video) támogatás
Hdmi csatolófelület többféle méretben kapható és a konverzió az összes közt lehetséges:
- normál: pl. tv, házimozi, videókártyák
- mini: pl. videókamera
- micro: pl. telefon, tablet, ultrabook
DisplayPort:

A DisplyPort -ot szánták mindegyik szabvány leváltójának, a probléma csak a késői megjelenéssel volt. 2008 -körül jött le a tervezőasztalról. A DisplayPort technikai paramétereit tekintve sokkal jobb specifikációval rendelkezik, mint a HDMI. Az alapverziója 1.2 is már képes volt 4K 60Fps sebességre. Továbbfejlesztése, verzió 1.3 már 4K 120Fps -re is képes vagy akár 8K 30Fps-re is. Az interfész még egy nagyon fontos tulajdonsága, hogy fürtözhető, egy port-ra akár 8 monitor is felfűzhető, bár csak FullHD minőségben.